MİLLETVEKİLLERİMİZ

Ayşe KEŞİR

Düzce Milletvekili

Düzce - 1967, Bilal, Emine.

Metin Yazarı, İletişimci; Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Ana Bilim Dalında yaptı.

AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Bakan Siyasi Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1986'dan bu yana çeşitli STK'larda yoksulluk, aile, kadın, gençler ve Türk Cumhuriyetleri üzerine çalışmalarda bulundu.

25 ve 26. Dönemde Düzce Milletvekili seçildi. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi, Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı.

Orta düzeyde İngilizce, Arapça ve Osmanlı Türkçesi bilen Keşir, evli ve 3 çocuk annesidir.

.............................................................

Ercan ÖZTÜRK

Düzce Milletvekili

21 Temmuz 1977 tarihinde doğdu.

İlk ve orta öğrenimimi Düzce'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.
Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü oldu. 2021 yılında Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine atandı. Kahramanmaraş merkezli depremden sonra Hatay'a Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinatörü olarak gönderildi. Mart 2023 tarihinde milletvekili adayı olabilmek için Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevinden istifa etti.
14 Mayıs 2023 seçimlerine Düzce'den Adalet ve Kalkınma Partisi 2. sıra milletvekili adayı oldu ve 28. dönem AK Parti Düzce milletvekili olarak meclise girdi. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesidir. (KEFEK)

Öztürk evli ve 3 çocuk babasıdır.

.............................................................

 

Talih ÖZCAN
Düzce Milletvekili 
Dışişleri Komisyonu Üyesi

Talih Özcan, 1955 yılında Sakarya’da doğdu. Baba adı Şevket, Anne adı Bakiye’dir. 
İş insanı, dış ticaret şirketi sahibi. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler bölümünü bitirdi. 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Gümrük Muayene kontrol görevlisi olarak Türkiye’nin birçok yerinde uzun yıllar görev yaptı. 1974-1978 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında görev aldı. CHP Akyazı Gençlik Kolları Başkanlığı ve sekreterliği görevlerinde bulundu. 
2000 yılından itibaren çalışma hayatına Rusya’da devam etti. 2007-2013 yılları arasında Abhazya Cumhuriyeti Parlamentosunda milletvekili olarak görev yaptı. 2014 yılında Türkiye’ye dönerek Sakarya ve Düzce bölgelerinde Kafkas Kültür Derneklerinde aktif olarak görev aldı. 
Çok iyi düzeyde Rusça ve Abhazca, orta seviyede Almanca biliyor. 
Evli ve iki çocuk babasıdır.