MİLLETVEKİLLERİMİZ

Ayşe KEŞİR

Düzce Milletvekili

Düzce - 1967, Bilal, Emine.

Metin Yazarı, İletişimci; Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Ana Bilim Dalında yaptı.

AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Bakan Siyasi Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1986'dan bu yana çeşitli STK'larda yoksulluk, aile, kadın, gençler ve Türk Cumhuriyetleri üzerine çalışmalarda bulundu.

25 ve 26. Dönemde Düzce Milletvekili seçildi. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi, Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı.

Orta düzeyde İngilizce, Arapça ve Osmanlı Türkçesi bilen Keşir, evli ve 3 çocuk annesidir.

.............................................................

 

 

Fahri ÇAKIR

Düzce - 1958, Yusuf, Hüsna.

Öğretmen, İş Adamı; İlk, orta ve lise öğrenimini Düzce'de tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Atatürk Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünü bitirdi. Düzce'de matematik öğretmenliği yaptı ve daha sonra kendi işini kurdu.

Sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarda bulundu ve yöneticilik yaptı. 2001 yılı öncesi Milliyetçi Hareket Partisinde siyasi faaliyetlerde bulundu. AK PARTİ Düzce Kurucu İl Başkanı oldu. 2013 - 2018 yılları arasında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptı.

22. Dönemde Düzce Milletvekilli seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekilidir.

Çakır, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

.............................................................

 

Ümit YILMAZ

Zonguldak - 1971, Cafer, Resmiye.

Eczacı; Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.

İngilizce bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.