HABERLER
22-01-2021 10:36

262 DÜKKÂN VE 300 KONUT YAPILACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün göreve gelir gelmez eski sanayi sitesinin taşınma süreci için düğmeye basmıştı. Sürecin başlamasının ardından TOKİ ve DTSO ile yapılan protokoller kapsamında arsa devri için imzalar atıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum arasında TOKİ tarafından yapılacak olan Modern Sanayi Sitesi için yapılan protokolün ardından ikinci bir adım daha atılarak TOKİ’ye arsa devri gerçekleştirildi. Yaklaşık 70 dönüm arazi üzerinde 262 dükkândan oluşan Beslanbey mahallesinde Modern Sanayi Sitesinin inşa edilmesi için arsa devir işlemleri tamamlanarak Düzce Tapu Müdürlüğünde imzalar atıldı.

Arsa devir teslim töreninde Düzce Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürü Ahmet Söğütdelen, Tapu Müdürü Gülsen Sağlam, TOKİ yetkilisi İsmail Can hazır bulundu. 

Yeni yapılacak olan Modern Sanayi Sitesi yeni yerinde daha modern imkânlarla Düzce’ye hizmet etmeye devam edecek. Taşınma işlemleri tamamlandığında, eski sanayi sitesinde kamulaştırma uygulanacak ve kentsel dönüşüm başlatılacak.

300 SOSYAL KONUT İÇİN ARSA DEVRİ YAPILDI

Öte yandan yine aynı protokol içinde bulunan TOKİ’nin 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Merkez-Beyciler mahallesinde taşınmazın ve TOKİ’ye devri gerçekleştirildi. Böylece dar gelirli vatandaşlar için yapılacak olan 300 adet sosyal konut projesinin önünde hiçbir engel kalmadı.