HABERLER
21-07-2020 11:43

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR “MEZARLIKLAR TERTEMİZ”

Düzce Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlanan mezarlıkların, temizlik, bakım-onarım işlemleri tamamlandı.

Düzce Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi tüm mezarlıklarda yoğun bir çalışma gerçekleştirerek mezarlıkları bayram ziyaretlerine hazır hale getirdi. Düzenli olarak yaptıkları bakım ve temizlik çalışmalarına ilave olarak ağaçların bakımı, kaldırımların düzenlenmesi, yabani ot temizliği ile çimlerin biçilmesi ve genel çevre temizliğinin yapılması gibi geniş çaplı bir çalışma yaparak tüm mezarlıkların bakımlarını tamamlandı.

Bu kapsamda konuyla ilgili açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Hedeflediğimiz tarihten önce ekiplerimiz çalışmalarını tamamladılar, mezarlıklar tertemiz oldu. Bundan dolayı belediye olarak gönlümüz rahat. Bayramlar, bizim için anlamlı ve değerli,  aile olarak bizleri bir araya getiren zamanlar. Bu değerli günlerde,  vatandaşlarımızın kaybettikleri aile fertlerini, yakınlarını, rahat, sağlıklı, temiz ve güvenilir bir ortamda ziyaretlerini gerçekleştirmelerini önemsiyoruz. Düzce Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi aldık. Bizde vatandaşlarımızdan ziyaretler sırasında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Tüm hemşehrilerimize sağlıklı, mutlu, hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.