HABERLER
06-07-2020 14:56

EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

Düzce Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen ‘Evde Bakım Hizmetleri’,  İl genelinde aralıksız devam ediyor.

Düzce Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren ‘Evde bakım Hizmetleri Birimi’,

56 mahallede Düzcelilerin yardımına koşuyor. Düzce Belediyesi’nin hizmetinden yararlanan vatandaşların ise yüzleri gülüyor.

Düzce Belediyesi’nin hizmet sunduğu Evde Bakım Hizmetlerinden, 1 ay içerisinde 65 kişi yararlandı. Ekipler tarafından; yaşlı ve kimsesiz birçok vatandaşın evinde temizlik işlemi gerçekleştirildi. Ev temizliği için başvuran yaşlı ve bakıma muhtaç teyzemizin evi temizlendi. Kişisel bakımları yapılarak erzak yardımında bulunuldu. Öte yandan evde temizlik işleri gerçekleştirilen teyzemiz ile de sosyal çalışmacımız psikososyal görüşmeler sağlayıp çeşitli etkinlikler yaptırılarak moral desteği verildi.

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra insana doğrudan dokunan hizmetlerinde önemli olduğunu söylerken, ‘Evde Bakım Hizmeti’ için başvuruda bulunan tüm Düzcelilere eşit bir şekilde hizmet verildiğini söyledi.

Belediyenin imkânlarının ve kapılarının her zaman vatandaşlara açık olduğunu söyleyen Başkan Özlü, “Evde Bakım Hizmetlerimiz’ ücretsiz. Tüm halkımızın mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmesi için çalışıyoruz” dedi.