KENT KONSEYİ TOPLANDI
Düzce Kent Konseyi 2011 yılı ilk toplantısını Belediye Başkanı İsmail Bayram başkanlığında Belediye Meclis Salonu´nda yaptı. Toplantıda 6 gündem maddesi ele alındı
Düzce Kent Konseyi´nin 2011 yılı ilk Genel Kurul toplantısında ele alınan gündem maddeleri şu şekildi: 1- Düzce´nin ulusal ve uluslar arası imajının doğru olarak yansıtılması, 2- Doğada çözünebilen poşet kullanımının sağlanması,3- Girişimcilik potansiyelinin geliştirilmesi proje yarışması, 4- Kadın meclisinin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilendirme, kadına yönelik şiddetle mücadele projesinde toplumun bilinçlendirilmesi, 5- Konuralp´in tarihine ilişkin çalışmalar yapılması, 6- Düzce´de turizm alanlarının yerinde keşfi. Kent Konseyi açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram konseyde yer alan kurum ve kuruluşların toplumun tamamını yansıttığına dikkat çekti ve ´Kent Konseyi toplumun genel eğilimlerini ve hassasiyetlerine daha çok dikkat edebilecek bir kurum´ dedi. Başkan Bayram´ın konuşmasının ardından gündeme gelişkin yürütme ve çalışma gruplarından gelen raporlar okundu. Gündemde bulunan tüm kararların Genel Kurul tarafından oybirliği ile tavsiye kararı olarak açıklanmasına karar verildi.