DÜZCE EMITT TE AMACINA ULAŞTI
DÜZCE EMITT´TE AMACINA ULAŞTI
Uluslar arası nitelikte olan ve bu yıl 16´ıncısı düzenlenen kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı´na katılan Düzce Belediyesi Düzce´nin tanıtımında önemli rol oynadı.
9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP salonlarında kurulan fuarda Düzce Belediyesi 8´inci salonda yer aldı. Düzce il standında Düzce Belediyesi´nin yanı sıra ilçe ve beldelerinde stantları bulundu. Bu yıl Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Batı Karadeniz Kalkınma Birliği ( BAKAB) ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) bünyesinde yer alan 9 il ile birlikte hareket eden Düzce turizm değerleri ve yöresel ürünleri ile ön plana çıktı. Bunun yanı sıra 9 ilin bulunduğu platforma kurulan sahnede de halkoyunları gösterileri yapıldı. Festivalin ilk günündeki açılış ve protokol programından sonra ikinci gün BAKKA, BAKAB ve MARKA´ya bağlı 9 ilin ortak kahvaltısı gerçekleşti. Salonu kurulan masalarda katılımcılara ve konuklara yörelere özgü ürünler ikram edildi. Öğle saatlerine kadar süren kahvaltıya büyük ilgi oldu. 4 gün süreli fuarda Düzce standında konuk ve katılımcıların yanı sıra Bölge Valilileri re ağırlandı. Standı ziyaret edenlere tanıtım materyallerinin yanı sıra Düzce fındığı ikram edildi. Festivalin üçüncü gününde Acun Ilıcalı´nın hazırlayıp sunduğu ´Yetenek Sizsiniz´ yarışmasında ikinci turu birincilikle geçen Düzce Pembe Panter grubu sahne aldı. Ayrıca ´70´lik delikanlılar´ halkoyunları gösterisi de büyük ilgi gördü. Festival süresince TRT Belgesel kanalı canlı yayın yaptı. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram da canlı yayına katılarak Düzce´nin turizm potansiyeli konusunda görüşlerini açıkladı. Festivalin son gününde festivale katılarak stant açan iller arasında çeşitli kategorilerde başarı derecelendirmesi yapıldı. Düzce ve Düzce Belediyesi´nin bulunduğu BAKKA, BAKAB ve MARKA illerinin salonu ´En İyi Birlik ve Dayanışma Ödülü´ aldı.