GÜREŞÇİLER KIRKPINAR A GİDİYOR
Düzce Belediyespor Yağlı Pehlivan Güreşçileri tarihi Kırkpınar güreşlerine çeşitli kategorilerde 20 güreşçi ile katılıyor. Güreş kafilesi Kırkpınar güreşlerinin yapılacağı Edirne´ye gitmeden önce Belediye Başkanı İsmail Bayram´ı makamında ziyaret ettiler.
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Edirne Kırkpınar güreşlerine katılacak olan güreşçilere başarılar diledi. Düzce Belediyesi´nin yağlı pehlivan güreşlerine önem verdiğini hatırlatan Başkan Bayram 5 yıldır Düzce Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlediklerini belirterek " Güreşçilerimiz yıl içinde Türkiye´nin çeşitli kentlerinde düzenlenen güreşlere katılıyorlar ve derece elde ediyorlar. Şimdi de tarihi Kırkpınar güreşlerine 20 güreşçimiz ile katılıyoruz. Ben hepsine şimdiden başarılar diliyorum´ dedi. Belediye Başkanı İsmail Bayram güreşin zor bir spor dalı olduğunu ifade ederek " Küçük yaşlarda bu spora başlanması büyük avantaj. Bunun için de belediyemizde küçük sporcularımızı da yetiştiriyoruz´ dedi.