HABERLER
12-02-2021 11:28

TOBB BAŞKANI’NDAN ÖZLÜ’YE ZİYARET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret etti. Başkan Özlü’den övgüyle bahseden Hisarcıklıoğlu; “Özlü Düzce için bir kazançtır” açıklamasında bulundu.

Kocaeli’de TOGG ortak girişimi ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında yapılan yerli otomobilin meteorolojik duruma göre sürücü yönlendirme protokol töreninin ardından Ankara’ya gitmek üzere yola çıkan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Düzce’de mola vererek, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yerli otomobilin yapılmasının gerçek mimarlarından biri olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, “Bin asırlık hayalin gerçekleşmesinin yürütücüsü oldunuz. Otomotiv üzerine yüksek lisans yapmanız yerli otomobilin yapılmasındaki ilerlememizde önemli bir şans oldu. Ankara’da efsane bürokrat olarak bilinen Özlü, Düzce için kazançtır” diye konuştu.

Başkan Özlü, nazik ziyaretlerinden dolayı Hisarcıklıoğlu ile Bolu ve Adana Ticaret Odası Başkanlarına teşekkür etti.

Ziyarette, Adana Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Zeki Kıvanç, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin ile Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş de yer aldı.