HABERLER
13-07-2020 10:17

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BİR CANI HAYATA DÖNDÜRDÜ

 Düzce'de Akınlar Mahallesi yolu üzerinden geçen sokak köpeğine, bir araç çarptı. Sürücü can çekişen köpeği, hemen arabasına alarak Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner İşleri Müdürlüğüne götürdü.

Yaralı sokak köpeğine, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğündeki ilk müdahalenin ardından ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Edinilen bilgiye göre, sokak köpeğine yapılan Radyo grafik muaynesinde, bağırsaklarının kalbini sıkıştırdığını ve nefes almakta güçlük çektiğinin anlaşılması üzerine belediyemiz hekimleri tarafından acil ameliyata alındı.

Sokak köpeğini hemen ameliyata alan veteriner hekimleri; Ayşegül Aydın, Ufuk Göktaş ve Aykut Ekinci başarılı bir operasyon gerçekleştirerek, köpeği yeniden sağlığına kavuşturdular.

Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan, "Bir canı hayata döndürmenin mutluluğunu hekimlerimiz ile birlikte yaşadık. Başarılı bir operasyon gerçekleştirdiler, hekim arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.